Wiadomości
przyjaznyzabrzeg.pl
XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.
Gry karciane zazwyczaj kojarzą się z czterema graczami, którzy siedzą naprzeciw siebie przy kwadratowym stoliku przykrytym zielonym obrusem. Tak też było w minioną sobotę, 3 marca 2018 roku w Zabrzegu, w gminie Czechowice-Dziedzice.
Mocno ujemna temperatura nie przeszkodziła w tym, aby przyjechać do Zabrzega i uczestniczyć w XXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tarokach. Do świeżo odnowionej sali zabrzeskiej straży, przybyło 56 zawodników z Republiki Czeskiej i Polski, by rywalizować o cenne punkty w tym prestiżowym tarokowym turnieju. W imieniu organizatorów - gości i zawodników, przywitał Jacek Tomaszczyk.


Po omówieniu bieżących spraw związanych z turniejem, głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg Jacek Cieciak, życząc zawodnikom pozytywnych emocji, dobrych wyników oraz dobrej zabawy, po czym w towarzystwie radnego Czechowic-Dziedzic Krzysztofa Jarczoka, dokonał oficjalnego otwarcia XXI Mistrzostw Polski w Tarokach.
Rywalizacja trwała do godziny 16:00, nie brakowało emocji, bo i stawka była wysoka. Zabrzeski turniej wliczany jest bowiem do Śląsko-Morawskiego Grand Prix, więc walka o punkty trwała do ostatnich minut.
Wręczenia Pucharów zwycięzcom turnieju oraz Grand Prix za 2017rok, dokonał przybyły na zakończenie imprezy Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz z prezesem stowarzyszenia Jackiem Cieciakiem.

Pierwsza trójka mistrzostw:
  1. Benek Stanisław
  2. Hałat Jarosław
  3. Chmiel Ivo
Tradycyjnie, na mistrzostwach w Zabrzegu wręczane są również puchary zwycięzcom w rywalizacji Śląsko-Morawskiego Grand-Prix za miniony rok. Tak też było w tym roku. Oprócz pucharów wręczono zawodnikom upominki, przygotowane przez współorganizatora Grand Prix - Zbigniewa Panka z Kóz oraz Vaclava Juricika z Republiki Czeskiej.

Pierwsza trójka Grand Prix:
  1. Kocur Józef
  2. Hołyst Władysław
  3. Benek Stanisław
Organizatorem imprezy był Zarząd Stowarzyszenia „Przyjazny Zabrzeg” im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu a przygotowaniem i obsługą techniczną turnieju zajął się komitet organizacyjny pod kierownictwem Tadeusza Mędrzaka.
- Do zobaczenia na kolejnych turniejach! – tymi słowami, Prezes Stowarzyszenia - Jacek Cieciak zakończył XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach.
Jacek Tomaszczyk